Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

W tym wpisie chcemy damy wam wgląd w niektóre z postępów, jakie poczynili twórcy, w tym ekscytujące zmiany w zakresie i strukturze trybu przygodowego.

Mamy nadzieję, że te aktualizacje staną się regularnym sposobem komunikacji i jesteśmy podekscytowani, że możemy ujawnić więcej z tego, nad czym pracowaliśmy.

Po pierwsze jednak, chcielibyśmy jeszcze raz podziękować społeczności Hytale. Wasza wyrozumiała reakcja na naszą ostatnią aktualizację wiele dla nas znaczy, a wasze podekscytowanie pierwszym klipem z rozgrywki było wspaniałe. Ujawnianie części gry przed jej ukończeniem może być naprawdę denerwujące, ale Wasza reakcja dała nam pewność, że to nowe podejście jest właściwe. Pamiętajcie jednak, że wszystko, co pokazujemy w tych postach jest w toku prac i może ulec zmianie.

W tym tygodniu mija rok od ogłoszenia powstania Hytale. Podróż, którą odbyliśmy od tego czasu była ekscytująca, pełna wyzwań, a nawet zmieniająca życie – a wszystko to zawdzięczamy społeczności. Niezależnie od tego, czy obejrzeliście zwiastun, napisaliście o nas, nagraliście film, czy wysłaliście nam swoje prace fanowskie, Wasz entuzjazm dał nam szansę stać się lepszymi deweloperami i podnieść poprzeczkę dla projektu, który jest naszą pasją.

A teraz przejdźmy do aktualizacji postępów – zaczynając od przyjrzenia się bliżej jednemu konkretnemu fragmentowi tego klipu z rozgrywki.

System celów

System celów pozwala nam na wyznaczanie konkretnych celów dla gracza, gdy spełnione są pewne warunki. Przykładowo, cel może zostać ustanowiony, gdy gracz wejdzie do określonej lokacji, takiej jak ruiny. Prefabrykaty spotkań, takie jak ten, charakteryzują się ręcznie zaprojektowaną architekturą i scenariuszami rozgrywki, stanowiącymi uporządkowane wyzwania, które uzupełniają swobodną eksplorację, w którą gracz będzie zaangażowany.

Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

W innych przypadkach cele związane z lokalizacją mogą być powiązane z punktami zainteresowania, które mają element losowy, jak na przykład powyższy obóz Trork. W tym przypadku, dokładny spis wrogów, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć będzie się różnił, ale system celów nadal będzie dawał poczucie tego, co należy zrobić, aby odnieść sukces.

Czasami cel może być powiązany z jakimś przedmiotem – na przykład mapą skarbów lub listem gończym, który wysyła cię w pościg za konkretnym wrogiem. Cele mogą być jednorazowymi misjami lub mogą tworzyć łańcuchy, które wymagają od ciebie przejścia kilku etapów wyzwania, zanim otrzymasz nagrodę. W przyszłości omówimy bardziej szczegółowo rodzaje nagród, jakie cele będą oferować w trybie przygodowym, ale łupy i reputacja frakcji to prawdopodobne powody, dla których będziesz starał się wykonywać te specjalne zadania.

Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

Jak w przypadku wielu części Hytale, naszym celem jest, aby system ten był w pełni rozszerzalny. Operatorzy serwerów będą mogli używać go do tworzenia własnych wyzwań, a system jest w pełni kompatybilny z grą kooperacyjną – do celów opartych na lokacjach może dołączyć każdy gracz, który znajdzie się w odpowiednim miejscu!

Aktualizacje progresji

Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

W ciągu ostatnich kilku tygodni zaczęliśmy testować szereg zmian w strukturze trybu przygody. W przeszłości wyobrażaliśmy sobie tryb przygodowy jako podróż przez kolejne strefy w porządku sekwencyjnym – więc zanim dotrzesz do strefy 3, będziesz potężniejszy i lepiej wyposażony, niż kiedy pierwszy raz postawiłeś stopę w strefie 1.

Zmieniliśmy to podejście, aby zachęcić do mniej liniowej ścieżki progresji. Teraz pierwsze trzy strefy zawierają zawartość na wielu poziomach trudności, wraz z odpowiednio skalującymi się zasobami i nagrodami. Oznacza to, że twoja przygoda może rozpocząć się w strefie 1, 2 lub 3. Nie ustaliliśmy jeszcze, czy będzie to losowe, czy będzie to kwestia wyboru gracza, a nawet same nazwy stref nie zostały jeszcze dopracowane. Bez względu na to, gdzie rozpoczniesz swoją podróż, będziesz miał możliwość osiedlenia się w regionie startowym, przeniesienia się do innej strefy, lub nawet wędrowania pomiędzy nimi.

Cokolwiek zdecydujesz, będziesz mógł znaleźć zawartość odpowiednią do swojego poziomu mocy. Na powyższym zdjęciu możesz zobaczyć widok na strefę 2, ukazujący wiele różnych biomów. Prawdopodobnie już wiesz, które obszary będą oferować większe wyzwanie!

Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

Poziom danego obszaru wpływa na rodzaje prefabrykatów, które tam znajdziesz. Powyżej widać podstawowe ruiny w strefie 2 – zawartość odpowiednia dla gracza, który dopiero zaczyna swoją podróż.

Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

Oto wysokopoziomowa wersja tego samego pomysłu. Gracze, którzy chcą zmierzyć się z nieumarłymi mieszkańcami tej rozpadającej się fortecy, będą musieli być dobrze przygotowani!

Wraz z rosnącą złożonością spotkań, wzrasta również złożoność postaci niezależnych, które je zamieszkują. Podczas gdy już wcześniej zgłębialiśmy koncepcję klas wrogów, pracowaliśmy nad rozszerzeniem tego systemu o własny system poziomów. Niektóre potężne typy wrogów będą teraz występować tylko w spotkaniach wyższych poziomów. Inne klasy mogą pojawiać się na wielu poziomach, ale w tym samym czasie „awansują”.

Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

Na tym zrzucie ekranu gracz walczy z nieumarłym magiem. Są oni nieco bardziej zaawansowani niż podstawowy szkielet – nie spotkasz ich na najniższym poziomie trudności – ale nie są też najbardziej śmiercionośnym przeciwnikiem, jakiego spotkasz.

Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

Oto, co możesz spotkać na wyższym poziomie trudności – potężny wariant tego samego archetypu maga, z bardziej przerażającym wyglądem. Na szczęście, gracz na tym zdjęciu ma również kilka ulepszeń wyposażenia!

Te zmiany są wciąż testowane przez zespół, ale jesteśmy podekscytowani potencjałem tego systemu, który może urozmaicić grę i dać graczom większy wybór kierunku, w którym podążają na początku swojej przygody. Następnym krokiem jest ukończenie wdrażania podobnych aktualizacji zawartości w strefach 1 i 3, które będą zawierać nowe prefabrykaty i typy NPC dla różnych frakcji, w tym Trorków i Outlanderów – spodziewajcie się usłyszeć więcej na ten temat w przyszłej aktualizacji postępów!

Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

Więcej nowych stworzeń

W odległym regionie Orbisu pojawiło się nowe wodne zagrożenie – z niesamowitymi, bioluminescencyjnymi oznaczeniami!

Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

Klątwa nieumarłych może zrodzić naprawdę pokręcone istoty. Jednak nie każda ofiara tej złośliwej magii jest tak potworna.

Postępy prac nad grą: Grudzień 2019

Szlachetny kurczak. Nawet w śmierci służysz – lub jesteś obsługiwany, zależnie od okoliczności.