Nowa era dla Hypixel Studios

Nowa era dla Hypixel Studios

Dzisiaj mamy ekscytujące wieści z Hypixel Studios. Simon i Noxy napisali listy do społeczności, w których opisują następne kroki studia i wyjaśniają co to oznacza dla samej gry.

List od Simona

Dziś ogłaszamy ważną wiadomość o przyszłości Hypixel Studios – i robimy ogromny krok naprzód w naszej podróży od modderów do profesjonalnych twórców gier.

Jeśli śledziliście nasze aktualizacje rozwojowe w ciągu ostatniego roku, będziecie wiedzieć, że sukces ogłoszenia Hytale zmienił dla nas wszystko. Zarówno podniósł on stawkę, jak i otworzył naszemu zespołowi ogrom możliwości.

Nowa era dla Hypixel Studios

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za entuzjazm i kreatywność rozwijającej się społeczności Hytale i jesteśmy zaangażowani w tworzenie gry, która spełni Wasze oczekiwania. Oznacza to, że jako studio robimy wszystko, co w naszej mocy, aby „wbić następny poziom”, od pozyskiwania nowych talentów, poprzez ulepszanie naszych procesów, aż po poszukiwanie partnerów, którzy rozumieją naszą misję.

Sukces zwiastuna otworzył przed nami wiele drzwi w branży gier. Mieliśmy duże zainteresowanie ze strony potencjalnych firm partnerskich i choć było to bardzo ekscytujące, uważaliśmy również na to, jak podchodzimy do każdej okazji. Jest dla nas absolutnie niezbędne, abyśmy działali w najlepszym interesie naszego zespołu, naszego projektu i naszych graczy.

Nowa era dla Hypixel Studios

Mając to na uwadze, oto wielka wiadomość: Hypixel Studios zostaje przejęte przez Riot Games jako niezależne studio. Będziemy nadal działać tak samo jak dotychczas, ale Riot stanie się naszą firmą macierzystą i uzyskamy dostęp do ich wiedzy i zasobów. Oznacza to większy budżet dla Hytale, większe bezpieczeństwo dla naszego zespołu i wsparcie doradcze ze strony firmy, która wie, jak uruchamiać i prowadzić udane, wieloletnie gry.

Nie ma to żadnego wpływu na serwer Hypixel Minecraft ani na zespół w Hypixel Inc. To przejęcie dotyczy tylko Hypixel Studios.

Nowa era dla Hypixel Studios

Noxy zajmie moje miejsce jako nowy prezes Hypixel Studios – mam nadzieję, że dołączycie do mnie i pogratulujecie mu! Noxy jest w centrum Hytale od samego początku i wierzę w niego jako w lidera, który może zapewnić, że ten projekt spełni nasze ambicje. Pracujemy w ten sposób w tym duchu od lat i ta zmiana pozwoli Noxy’emu jeszcze bardziej się rozwinąć. Jestem naprawdę podekscytowany, że jeden z moich najlepszych przyjaciół kontynuuje tę niesamowitą podróż.

Minęło już dziewięć lat, odkąd wraz z Rezzusem uruchomiliśmy Hypixel jako całość. Ta zmiana powoli nam odrobinę się wycofać, skupić się na serwerze Hypixel w Minecraft, gdzie wszystko się zaczęło, jednocześnie doradzać zespołowi jak tylko zajdzie taka potrzeba.

Jestem niezmiernie wdzięczny zespołom z Hypixel Studios i Hypixel Inc, a także wszystkim, którzy wspierali Hytale, tworzyli treści o naszym projekcie lub grali na serwerze Hypixel. To była niesamowita podróż i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość Hytale!

Nowa era dla Hypixel Studios

List od Noxy’ego

Jak wielu z Was już wie, nasze relacje z Riot Games sięgają daleko wstecz. Wielu członków zespołu, w tym ja, to byli Rioterzy – a kiedy w 2018 roku założyliśmy Hypixel Studios, zrobiliśmy to przy wsparciu grupy doradczej aniołów biznesu, w skład której wchodził Riot. Wtedy, podobnie jak teraz, byliśmy pod wrażeniem ich entuzjazmu dla tego, co staramy się osiągnąć, i wdzięczni za ich wiedzę.

Mimo to, nie weszliśmy w ten nowy układ z lekkością. Dowiedzenie się, jaki rodzaj przyszłego partnerstwa był najlepszy dla zespołu, projektu i społeczności, było długim i czasami trudnym procesem – jeśli zastanawialiście się, dlaczego musieliśmy „zamilknąć” na długie miesiące w 2019 roku, cóż, oto Wasza odpowiedź! Procesy te wymagają dużo czasu i starannego przemyślenia, aby mogły dojść do skutku.

Nowa era dla Hypixel Studios

Pomimo naszych obecnych relacji z Riot, mieliśmy wiele możliwości współpracy. Riot był bardzo zachęcający, ponieważ podczas gdy badaliśmy inne możliwości, z dużym szacunkiem odnosili się do naszych celów, naszej kultury i naszej społeczności. Ostatecznie jest to jeden z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się wejść w to partnerstwo. Riot rozumie rodzaj firmy, jaką jesteśmy i rodzaj gry, jaką tworzymy, i inwestuje w nasz sukces.

Ostateczna odpowiedzialność za Hytale nadal spoczywa na nas. Ten sam zespół pracuje nad rozwojem gry, a podczas gdy my będziemy rozwijać i udoskonalać nasz potok rozwojowy, podstawowa kultura Hypixel Studios nie zmieni się. Chcemy stworzyć najbardziej rozwiniętą społeczność graczy na świecie. Dzięki temu nowemu partnerstwu z Riot będziemy mieli dostęp do zasobów, technologii i wiedzy, które pomogą nam w osiągnięciu tego celu.

Nowa era dla Hypixel Studios

Oznacza to również, że możemy założyć nasze pierwsze biuro. Nowa siedziba Hypixel Studios zostanie otwarta w moim rodzinnym mieście Derry~Londonderry w Irlandii Północnej. Początkowo, to nowe biuro pozwoli nam na sprowadzenie personelu pomocniczego, który będzie pomagał w codziennym prowadzeniu firmy, jak również nowego zespołu QA, który będzie pomagał w bieżącym rozwoju Hytale. Spodziewamy się dużego wzrostu w przyszłości, choć większość zespołu będzie nadal działać zdalnie z całego świata. Więcej informacji na temat dostępnych stanowisk w Hypixel Studios można znaleźć na naszej stronie ofert pracy.

Osobiście nie mógłbym być szczęśliwszy rozpoczynając ten nowy rozdział w naszej historii jako twórcy gier. Naszym marzeniem zawsze było rozwijać się od początków naszej działalności jako modderów, aby ‚zostać profesjonalistami’ i stać się pełnoprawnym studiem tworzącym gry. Wejście we współpracę z Riot jest dla nas dużym krokiem w tym kierunku, rozdzieleniem drogi, którą przebyliśmy od czasu zwiastuna Hytale w sposób, którego nikt z nas nie mógł przewidzieć.

Nowa era dla Hypixel Studios

Spędziliśmy rok zastanawiając się nad najbardziej odpowiedzialnym sposobem zabezpieczenia zasobów, których potrzebujemy, aby dostarczyć najlepszą grę, jaką możemy stworzyć. Teraz, gdy odpowiedzieliśmy na to pytanie, możemy skupić się na naprawdę ważnej części: ukończeniu gry!

W międzyczasie spodziewamy się, że będziecie mieli wiele pytań dotyczących tego partnerstwa i tego, co oznacza ono dla Hytale. Więcej informacji można znaleźć w załączonym FAQ.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez lata przyczynili się do powstania serwera Hypixel i Hytale – oraz naszej społeczności, której stałe wsparcie dla Hytale oznacza dla nas wszystko. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami grą!