Hytale Studios przejęte przez Riot Games - Najważniejsze pytania

Hytale Studios przejęte przez Riot Games – Najważniejsze pytania

Ten FAQ ma na celu udzielenie odpowiedzi na pytania wynikające z naszego najnowszego ogłoszenia. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, przeczytajcie te listy do społeczności od Simona i Noxy’ego, aby uzyskać ważne informacje o relacji Hytale Studios z Riot Games i o tym, co oznacza ona dla Hytale!

Pytania i odpowiedzi

Co dzieje się z Hypixel Studios?
Hypixel Studios staje się spółką zależną od Riot Games. Będzie nadal działać jako niezależne studio, z Riotem jako spółką macierzystą.

Kto będzie kierował Hypixel Studios po przejęciu?
Zespół kierowniczy Hypixel Studios pozostanie odpowiedzialny za bieżące zarządzanie studiem. Hypixel Studios będzie miało nowy zarząd, w skład którego wejdą osoby zarówno z Hypixel Studios jak i z Riot Games.

Czy ci sami ludzie będą pracować nad Hytale?
Tak. Hytale Studios pozostanie twórcą Hytale.

Czy coś się zmienia w strukturze zespołu tworzącego Hytale?
Zatrudniamy nowych programistów i wprowadzamy pewne zmiany w strukturze naszych wewnętrznych zespołów w miarę rozwoju rozwoju Hytale. Nie są to radykalne zmiany w naszym sposobie działania, a są to zmiany, których i tak prawdopodobnie byśmy dokonali.

Czy deweloperzy Hytale stają się pracownikami Riot?
Nie. Deweloperzy Hytale nadal będą pracownikami lub wykonawcami pracującymi dla Hypixel Studios.

Czy developerzy Riotale będą pracować nad Hytale?
Twórcy Hypixel Studios są oddzieleni od pracowników Riot Games i będą działać niezależnie od siebie. Czasami jednak pracownicy Hypixel Studios będą mieli okazję skorzystać ze szkoleń i mentoringu deweloperów Riot Games.

Hytale Studios przejęte przez Riot Games - Najważniejsze pytania

Co to oznacza dla Hypixel Inc i serwera minigames Hypixel Minecraft?
Hypixel Inc. jest oddzielnym podmiotem i nie jest przejmowany w tej transakcji. Zespół Hypixel, Inc. w tym Simon, będzie nadal obsługiwać graczy na ich serwerze. W związku z tym, nie będzie istotnych zmian ani w tej firmie, ani w serwerze minigames Hypixel. Simon i Rezzus pozostaną doradcami zespołu Hypixel Studios, a także rzecznikami Hytale, Hypixel Studios i szerszej społeczności Hypixel.

Czy przejęcie opóźni premierę Hytale?
Nadal dążymy do tego, aby w 2021 roku Hytale stało się dostępne dla wszystkich, a społeczność będzie na bieżąco informowana o naszych postępach za pośrednictwem oficjalnego bloga.

Czy rozmiar Hytale się zmienia?
Niesamowita skala reakcji na ogłoszenie Hytale pozwoliła nam być bardziej ambitnymi w grze, aby spełnić wysokie oczekiwania graczy. Pamiętamy jednak o rozrastaniu się oczekiwań – naszym priorytetem jest wydanie Hytale!

Czy to zmieni technologię, narzędzia lub silnik Hytale?
Nie zasadniczo. Będziemy nadal rozwijać silnik i zestaw narzędzi do gry Hytale zgodnie z naszymi potrzebami jako twórców, a także potrzebami przyszłych twórców treści Hytale.

Hytale Studios przejęte przez Riot Games - Najważniejsze pytania

Czy to oznacza, że Hytale będzie darmową grą, jak inne gry Riot?
Nadal finalizujemy model biznesowy Hytale. Nie musimy faworyzować jednego podejścia kosztem drugiego: wybierzemy taki model, jaki uznamy za najlepszy dla społeczności.

Czy muszę mieć konto w Riot Games, aby móc grać w Hytale?
Nadal oceniamy najlepszy sposób na system kont w Hytale i rozważamy wiele opcji, w tym system kont Riot Games. Jednakże nie jesteśmy związani konkretnym podejściem i wybierzemy opcję, która najlepiej odpowiada potrzebom graczy i twórców. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, będziemy mogli ustawić nazwy graczy Hytale niezależnie od systemu kont, z którego korzystamy.

Hytale Studios przejęte przez Riot Games - Najważniejsze pytania

Czy moje zgłoszenie do bety jest wciąż ważne?
Tak

Zarejestrowałem swoje zainteresowanie tworzeniem treści Hytale. Czy otrzymam dostęp do bety?
W ramach przygotowań do startu gry uruchomimy program Twórców Hytale, którego celem jest wspieranie potrzeb twórców treści, a także będziemy kontynuować bezpośrednią współpracę z twórcami w naszej społeczności, w tym z posiadaczami rangi YouTube na serwerze minigames Hypixel.

Czy nadal będę mógł zarezerwować swoją nazwę użytkownika?
Nadal będziemy świadczyć usługę rezerwacji nazwy użytkownika przed premierą gry, choć jej realizacja okazała się bardziej skomplikowana niż przewidywaliśmy. Rozumiemy, jak ważne jest uzyskanie właściwej nazwy użytkownika dla graczy, a zwłaszcza dla twórców treści, dlatego też zamierzamy w pełni uruchomić system, który będzie odpowiadał za to przed premierą gry Hytale.

Czy nadal będę mógł tworzyć, prowadzić i spieniężyć własne treści Hytale?
Tak. Będzie lekki zestaw zasad i wytycznych dotyczących tworzenia płatnych treści w grze, jak również kilka podstawowych czynności, które można robić i nie w odniesieniu do korzystania z naszego IP.

Czy to oznacza, że Hytale znajduje się we w uniwersum League of Legends?
Nie. Hytale jest osadzona w swoim własnym uniwersum.

Czy pomiędzy League of Legends a Hytale będą istnieć jakieś powiązania?
Skupiamy się na Hytale, ale gdy pojawią się okazje, aby dostarczyć fajnych wrażeń, takich jak minigry, wydarzenia i inne powiązania – które mogą obejmować własność Riot Games, jak i innych uniwersów – z pewnością będziemy je sprawdzać!